Mikroregion Jižní Valašsko má nové vedení i sídlo

15.04.2015 10:12

VALAŠSKÉ KLOBOUKY – Sdružení obcí mikroregionu Jižní Valašsko založilo v roce 1999 26 starostů z širokého okolí. Od svého vzniku mělo sdružení sídlo ve Štítné nad Vláří, ale 30. března 2015 se přemístilo do Valašských Klobouk. Rozhodla o tom na svém jednání valná hromada, která rovněž ze svého středu zvolila nového předsedu Martina Janíka, klobuckého místostarostu. Místopředsedkyní se stala Alena Nováková, starostka Nedašova.

V současné době mikroregion sdružuje 20 obcí: Brumov-Bylnice, Drnovice, Haluzice, Jestřabí, Loučka, Návojná, Nedašov, Nedašova Lhota, Petrůvka, Poteč, Rokytnice, Šanov, Štítná nad Vláří, Študlov, Újezd, Valašské Klobouky, Valašské Příkazy, Vlachova Lhota, Vlachovice a Vysoké Pole.

„Našim hlavním cílem je opět rozhýbat vzájemnou spolupráci sdružených obcí, poskytovat starostům informace o dotačních možnostech a organizovat společné projekty, jež budou přínosem pro celý náš region,“ řekl předseda sdružení Martin Janík. „V současné době zřizujeme na valašskokloboucké radnici projektovou kancelář, jejíž náplní budou mimo jiné programy meziobecní spolupráce. Těšíme se na možnosti, které nám mikroregion nabízí, v jednotě je síla a společně toho obce mohou dokázat opravdu mnoho. Příkladem nám můžou být okolní fungující mikroregiony Hornolidečsko a Ploština,“ dodal Janík.

Čtrnáct let vedla sdružení Marie Hrnčiříková ze Štítné nad Vláří, která se letos rozhodla z vedení odstoupit. S předsednickou funkcí se do Klobouk přestěhovalo i sídlo sdružení.

Sandra Novotná Kollerová, tisková mluvčí

Tisková zpráva města Valašské Klobouky o změnách ve sdružení