Sdružení obcí mikroregionu Valašské Klobucko

Mikroregion sdružuje 22 obcí: Brumov-Bylnice, Drnovice, Haluzice, Jestřabí, Křekov, Loučka, Návojná, Nedašov, Nedašova Lhota, Petrůvka, Poteč, Rokytnice, Šanov, Štítná nad Vláří-Popov, Študlov, Tichov, Újezd, Valašské Klobouky, Valašské Příkazy, Vlachova Lhota, Vlachovice a Vysoké Pole.

Novinky

Pozvánka

01.10.2015 07:38

Pozvánka na valnou hromadu mikroregionu Jižní Valašsko, která se bude konat ve středu  14.10.2015 v 8:00 hod. v malé zasedací místnosti MěÚ Valašské Klobouky.


Program:

1)       Účast mikroregionu na projektu SMO Centra společných služeb (viz.  dopis)  další info na https://www.smocr.cz/cz/nase-projekty/centra-spolecnych-sluzeb-obci/zapojte-se-do-noveho-projektu-svazu-centra-spolecnych-sluzeb-obci.aspx (možnost získat pracovní sílu na 3 roky)

2)        Společný projekt systému odpadového hospodářství Mikroregionu Jižní Valašsko                                                                                                       Ing. Martin Janík

                                                                                     předseda DSO Mikroregionu Jižní Valašsko


Vyvěšeno: 1.10.2015

Sejmuto: NikdyCelý článek

Sdružení obcí mikroregionu Jižní Valašsko zorganizovalo setkání starostů

09.09.2015 09:29

VALAŠSKÉ KLOBOUKY - Starostové okolních obcí se setkali v pondělí 31. srpna 2015 ve Valašských Kloboukách. V sále podnikatelského centra se zabývali společným řešením odpadového hospodářství, zadržováním vody v krajině a varovnými vyrozumívacími systémy.  

"Na schůzku jsme pozvali členy sdružení obcí mikroregionu Jižní Valašsko[1] a starosty obcí spadajících do ORP Valašské Klobouky,[2] setkání bylo zároveň součástí probíhajícího projektu meziobecní spolupráce," uvedla starostka Eliška Olšáková. "Jsem ráda, že většina z pozvaných hostů pozvání přijala," doplnila.

Radami, jak snížit náklady na odpadové hospodářství společným postupem obcí v mikroregionu, přispěl Hynek Schmidt zástupce společnosti, zabývající se monitoringem vozidel a vážením odpadu. Jedná se o systém převzatý ze Švédska, při kterém je platba za odpad stanovena i na základě skutečně vyprodukovaného množství odpadků jednotlivými občany.

Odborníci na zadávací řízení a dotace seznámili starosty s problematikou výběrových řízení na svozovou službu a s možností napojit obce na integrovaný varovný a vyrozumívací systém s využitím dotace.

Příspěvek Tomáše Havlíčka z ateliéru Fontes se zabýval problematikou hospodaření s vodou v krajině a ve městě, retencí vody, preventivními opatřeními proti suchu a povodním, které jsou a budou velmi aktuálními tématy. Konkrétní příklady dobré praxe - opatření realizovaná v Tichově a ve Švýcarském regionu Apenzell, představil účastníkům setkání místostarosta Valašských Klobouk Martin Janík.

Starostové se ve Valašských Kloboukách setkávají pravidelně, jejich schůze jsou důležité pro předávání zvláště odborných informací, ale také k udržování osobních vztahů a potvrzení další vzájemné spolupráce.

 

Sandra Novotná Kollerová


[1] Sdružení obcí mikroregionu Jižní Valašsko: Brumov-Bylnice, Drnovice, Haluzice, Jestřabí, Loučka, Návojná, Nedašov, Nedašova Lhota, Petrůvka, Poteč, Rokytnice, Šanov, Štítná nad Vláří-Popov, Študlov, Újezd, Valašské Klobouky, Valašské Příkazy, Vlachova Lhota, Vlachovice a Vysoké Pole.

[2] Obec s rozšířenou působností Valašské Klobouky. Do jejího obvodu spadá město Brumov-Bylnice a obce Drnovice, Haluzice, Jestřabí, Křekov, Loučka, Návojná, Nedašov, Nedašova Lhota, Poteč, Rokytnice, Štítná nad Vláří-Popov, Študlov, Tichov, Újezd, Valašské Příkazy, Vlachova Lhota, Vlachovice, Vysoké Pole

Celý článek

Pozvánka

19.08.2015 15:58

Pozvánka na pracovní setkání starostů ORP a mikroregionu Jižní Valašsko dne 31.8.2015.

Vyvěšeno: 19.8.2015
Sejmuto: Nikdy

pozvánka 31.8.2015.pdf

Celý článek

Zápis z valné hromady

09.07.2015 07:21

V záložce "dokumenty sdružení" je vložen zápis z valné hromady ze dne 29.6.2015.

Celý článek

Pozvánka na valnou hromadu

25.06.2015 11:50

Dne 29. 6. 2015 10:00 v sále podnikatelského inkubátoru, Masarykovo náměstí 103 se koná valná hromada Sdružení obcí mikroregionu Jižní Valašsko.

PROGRAM:

1.      Schválení stanov upravených dle novéhoobčanského zákoníku (viz. materiály)

2.      Schválení přílohy č. 1 (aktuální seznam členů MR SO Jižní Valašsko)

3.      Zvolení výkonné rady  (návrh: Valašské Klobouky, Brumov-Bylnice, Štítná nad Vláří, Nedašov, Újezd, Vysoké Pole, Rokytnice)

4.      Zvolení kontrolního orgánu (návrh: Návojná, Poteč, Vlachovice)

5.      Schválení hospodaření za rok 2014

6.      Vizuální styl a logo mikroregionu

7.      Způsoby řešení odpadového hospodářstvív jednotlivých obcích a možnosti společného postupu

8.      Konkrétní příklady společných projektů

Oběd  zajištěn  (lokální produkce Farma Rudimov - maso z lůky, Javorník s.r.o.,) 

Ing. Martin Janík

předseda

Vyvěšeno: 25. 6.2015
Sejmuto: NikdyCelý článek

Mikroregion Jižní Valašsko má nové vedení i sídlo

15.04.2015 10:12

VALAŠSKÉ KLOBOUKY – Sdružení obcí mikroregionu Jižní Valašsko založilo v roce 1999 26 starostů z širokého okolí. Od svého vzniku mělo sdružení sídlo ve Štítné nad Vláří, ale 30. března 2015 se přemístilo do Valašských Klobouk. Rozhodla o tom na svém jednání valná hromada, která rovněž ze svého středu zvolila nového předsedu Martina Janíka, klobuckého místostarostu. Místopředsedkyní se stala Alena Nováková, starostka Nedašova.

V současné době mikroregion sdružuje 20 obcí: Brumov-Bylnice, Drnovice, Haluzice, Jestřabí, Loučka, Návojná, Nedašov, Nedašova Lhota, Petrůvka, Poteč, Rokytnice, Šanov, Štítná nad Vláří, Študlov, Újezd, Valašské Klobouky, Valašské Příkazy, Vlachova Lhota, Vlachovice a Vysoké Pole.

„Našim hlavním cílem je opět rozhýbat vzájemnou spolupráci sdružených obcí, poskytovat starostům informace o dotačních možnostech a organizovat společné projekty, jež budou přínosem pro celý náš region,“ řekl předseda sdružení Martin Janík. „V současné době zřizujeme na valašskokloboucké radnici projektovou kancelář, jejíž náplní budou mimo jiné programy meziobecní spolupráce. Těšíme se na možnosti, které nám mikroregion nabízí, v jednotě je síla a společně toho obce mohou dokázat opravdu mnoho. Příkladem nám můžou být okolní fungující mikroregiony Hornolidečsko a Ploština,“ dodal Janík.

Čtrnáct let vedla sdružení Marie Hrnčiříková ze Štítné nad Vláří, která se letos rozhodla z vedení odstoupit. S předsednickou funkcí se do Klobouk přestěhovalo i sídlo sdružení.

Sandra Novotná Kollerová, tisková mluvčí

Tisková zpráva města Valašské Klobouky o změnách ve sdružení

Celý článek

Informace pro návštěvníky

14.04.2015 11:28

Stránky jsou ve výstavbě, zatím probíhá stěhování sdružení ze Štítné do Valašských Klobouk.

Celý článek

Webová prezentace byla spuštěna

14.04.2015 11:27

Dnes byla spuštěna naše nová webová prezentace.

Celý článek
<< 3 | 4 | 5 | 6 | 7

  Kontakt

Sdružení obcí mikroregionu Valašské Klobucko

Masarykovo náměstí 189
Valašské Klobouky
766 01

577 311 111
577 311 158