Den mikroregionu pomohl k seznámení obcí i lidí

27.09.2016 13:54

VALAŠSKÉ KLOBOUKY - V pátek 9. září se ve Valašských Kloboukách uskutečnil Den mikroregionu Jižní Valašsko, který byl historicky první společnou příležitostí k prezentaci obcí i vzájemnému seznámení obyvatel. Starostové nejen že představili krásy, lákadla a zajímavosti svých obcí, ale také zanechali otisky dlaní na pamětních dlaždicích a vysázeli cibulky tulipánů do květinového záhonu. Návštěvníci mohli ve stáncích načerpat podrobnosti o životě v obcích, získat tipy na výlety, ochutnat typické speciality nebo si prohlédnout výsledky rukodělné práce tamních obyvatel.

 

"Společného setkání na Dni mikroregionu Jižní Valašsko se zúčastnilo sedmnáct z dvaceti obcí, které jednak tlumočily pozvánky k návštěvě, ale také přivezly své folklórní a divadelní soubory. Jsme rádi, že k nám doputovaly také děti ze základních škol v okolí, protože spatřujeme velký význam ve výchově mladých k místní sounáležitosti a zdravé hrdosti na náš valašský region," řekl Martin Janík, předseda mikroregionu Jižní Valašsko a místostarosta města Valašské Klobouky.

 

Den mikroregionu by se měl stát putovní tradicí a postupně by měl navštívit všechny obce. "Smyslem je poznávat náš mikroregion a s každou další akcí také více prohlubovat naše vzájemné přátelství a spolupráci mezi obcemi. Pro příští rok přislíbilo pořadatelství město Brumov - Bylnice," poznamenal Martin Janík.


Lenka Zvonková

tisková mluvčí


  • mikroregion

  • SMO